Sarımsaklı Hakkında

Sadece Türkiye'de değil, dünya çapında hatırı sayılır bir bilinirliğe sahip olan Sarımsaklı, yerel ve uluslararası birçok ödüle sahip. Kendine özgü, ince kumlu bir plajı olan beldenın, aynı zamanda turkuaz rengi, sığ bir denizi bulunuyor. 

Ayvalık'ın merkezinden Sarımsaklı'ya 10 dakika gibi kısa bir sürede varılabiliyor ve gece geç saatlere kadar şehir içi ulaşım seçenekleri mevcut. Kış mevsiminin durgun geçtiği beldede, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelmesiyle birlikte oldukça canlı bir atmosfer oluşuyor. 

Uzunluğu 7 km'i aşan geniş kumsallardan ve kumsal boyunca uzanan yazlık ve otellerden oluşan Sarımsaklı, kusursuz bir yaz tatili için tüm imkanlara sahip. Melisa Bungalow Otel Sarımsaklı'ya 200m mesafede olup denize sıfır, plaja 250m mesafededir. Yemyeşil bahçe içinde Bungalow evlerden oluşan Melisa Otel yarım pansiyon veya oda kahvaltı olarak hizmet vermektedir. 

Sarımsaklı'da mavi bayraklı plajların keyfini çıkarabileceğiniz gibi çevredeki tarihi ve doğal güzellikleri de gezebilirsiniz. Ayvalık'ın merkeziyle beraber beldeye yakın olan diğer turistik alanlar: Küçükköy, Şeytan Sofrası ve Cunda. Küçükköy'de geleneksel köy evlerini görebieceğiniz gibi Cunda'nın taş sokaklarında gezerek Rum evlerinin en güzel örneklerine rastlayabilirsiniz. Şeytan Sofrası ise efsaneleriyle ve eşsiz gün batımı manzarasıyla ünlü. 

Çevre aktiviteleri açısından da zengin olan Sarımsaklı'da, serinleyip, güneşlenmekle birlikte Ayvalık adalarını ziyaret eden tekne turlarına katılabilir, tüplü/tüpsüz dalışlara dahil olabilir, Cunda'da, Girit ve Ege mutfağının bütün lezzetlerini tadabilirsiniz.